Marcowe seminarium habilitacyjne

15 marca w sali konferencyjnej Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej odbyło się pierwsze w 2024 r. seminarium habilitacyjne organizowane przez prof. dr. hab. Andrzeja Zborowskiego i prof. dr. hab. Jerzego Runge.

Spotkanie było poświęcone prezentacjom wygłoszonym przez dr Annę Avdiushchenko i dr. Jakuba Taczanowskiego oraz dyskusjom nad nimi. W seminarium brało udział 21 osób.

W spotkaniu brali udział przedstawiciele organizatorów: Zakładu Geografii Ludności, Osadnictwa i Rolnictwa (Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej, Wydział Geografii i Geologii, Uniwersytet Jagielloński)  i Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej (Wydział Nauk Przyrodniczych, Uniwersytet Śląski), a także Zakładu Rozwoju Regionalnego i Zakładu Gospodarki Turystycznej i Uzdrowiskowej (IGiGP, WGiG UJ) oraz Katedry Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Katedry Geodezji, Kartografii i Gospodarki Przestrzennej (Instytut Prawa, Ekonomii i Administracji, Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie), Zakładu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej (Instytut Geografii i Nauk o Środowisku, Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach) i Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania im. Stanisława Leszczyckiego Polskiej Akademii Nauk.

Uczestnicy seminarium habilitacyjnego w marcu 2024 r.

Prezentacja dr. Jakuba Taczanowskiego