International Conference "Centrality in The Age of Dispersion"

Dr Katarzyna Gorczyca i dr Łukasz Fiedeń wzięli udział w międzynarodowej konferencji "Centrality in The Age of Dispersion" we Wrocławiu.

W dniach 28–29 września  odbyła się międzynarodowa konferecnja naukowa "Centrality in The Age of Dispersion". Organizatorem konferencji był Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej.

Podczas sesji In search for urban resilience dr Łukasz Fiedeń wygłosił referat How stakeholders’ involvement could build resilient urban communities (współautorki: dr Katarzyna Gorczyca, mgr Magdalena Miśkowiec, mgr Agnieszka Świgost-Kapocsi). Dr Katarzyna Gorczyca w sesji Enhancing territorial governance wygłosiła referat Community involvement or struggles, fighting for clean air in Polish metropolitan areas (współautorka mgr Daria Zozulia).

Wystąpienia zostały przygotowane w ramach projektów:

• Building excellence in research of human-environmental systems with geospatial and Earth observation technologies (European Union’s Horizon 2020)
  • Społeczne procesy kształtowania przestrzeni miast w dobie adaptacji do zmian klimatu (Narodowe Centrum Nauki)

Konferencja odpowiada na wyzwania związane z zarządzaniem terytorialnym i planowaniem,  wzywając do zgromadzenia ekspertów z różnych dyscyplin naukowych w celu zaprezentowania swoich badań nad ośrodkami miejskimi.