Dr Katarzyna Gorczyca na 9. kongresie EUGEO

Dr Katarzyna Gorczyca i mgr Daria Zozulia (z Zakładu Rozwoju Regionalnego) wzięły udział w międzynarodowej Konferencji EUGEO 2023 w Barcelonie.

W dniach 4–7 września  odbył się 9 kongres EUGEO (Association of Geographical Societies in Europe) pt. Geography for our common future. Organizatorem wydarzenia był Wydział Geografii i Historii Uniwersytetu w Barcelonie.

Prelegentki wygłosily prezentację pt. Environmental justice in practice actions of urban activists in Poland. How residents try to regain access to clean air and water realizowaną w ramach projektu Społeczne procesy kształtowania przestrzeni miast w dobie adaptacji do zmian klimatu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Międzynarodowa konferencja EUGEO  zgromadziła ponad 700 uczestników z całego świata, prezentacje i sesje prowadzone były w 4 językach: angielskim, hiszpanńskim, francuskim i katalońskim.