Round Table 2023 – Night Trains in Europe

W drugiej połowie kwietnia dr Jakub Taczanowski przebywał na stypendium CEEPUS na Uniwersytecie Mendla w Brnie, gdzie wygłosił wykład "Problémy městské dopravy", a także brał udział w międzynarodowej konferencji.

W dniach 16–23 kwietnia dr Jakub Taczanowski przebywał na stypendium CEEPUS na Uniwersytecie Mendla w Brnie. Wygłosił tam wykład pod tytułem Problémy městské dopravy poświęcony najważniejszym wyzwaniom transportu w obszarach zurbanizowanych.

Ponadto 21 kwietnia dr Taczanowski uczestniczył w międzynarodowej konferencji naukowej Round Table 2023 – Night Trains in Europe na Uniwersytecie Masaryka w Brnie, na której wygłosił wspólnie z dr. Marcinem Królem z SGH w Warszawie referat Night trains in Poland: Between decline and prospects for renaissance.

Dr Jakub Taczanowski (UJ) i dr Marcin Król (SGH) pod czas prezentacji pt. "Night trains in Poland. Between decline and prospects for renaissance"