Seminarium habilitacyjne

24 lutego w sali konferencyjnej Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej po trzyletniej przerwie odbyło się kolejne seminarium habilitacyjne organizowane przez prof. dr. hab. Andrzeja Zborowskiego i prof. dr. hab. Jerzego Runge.

Seminarium było okazją do złożenia gratulacji z okazji uzyskania stopnia paniom dr hab. Iwonie Kiniorskiej, prof. UJK oraz dr hab. Viktoriyi Pantyley.

Główna część spotkania była poświęcona prezentacjom wygłoszonym przez dr Jadwigę Gałkę, dr. Valentina Mihaylova, dr. Piotra Raźniaka i dyskusjom nad nimi.

W spotkaniu brali udział przedstawiciele organizatorów: Zakładu Geografii Ludności, Osadnictwa i Rolnictwa (Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej, Wydział Geografii i Geologii, Uniwersytet Jagielloński) i Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej (Wydział Nauk Przyrodniczych, Uniwersytet Śląski), a także Zakładu Rozwoju Regionalnego (IGiGP, WGiG UJ),  Katedry Geografii Społeczno-Ekonomicznej (Instytut Prawa, Ekonomii i Administracji, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie), Zakładu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej (Instytut Geografii i Nauk o Środowisku, Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach) i Katedry Geografii Społeczno-Ekonomicznej (Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej, Wydział Nauk o Ziemi i  Gospodarki Przestrzennej, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie).