Mozaika Klimatyczna

Dr Katarzyna Gorczyca została animatorką warsztatów Mozaika Klimatyczna – to najbardziej popularne na świecie interaktywne, kreatywne i merytoryczne warsztaty na temat zmian klimatu oparte na najlepszej naukowej wiedzy.

W listopadzie dr Katarzyna Gorczyca i dr Anna Avdiushchenko z Zakładu Rozwoju Regionalnego IGiGP zostały animatorkami warsztatów Mozaika Klimatyczna. Są to najbardziej popularne na świecie  interaktywne, kreatywne i merytoryczne warsztaty na temat zmian klimatu oparte na najlepszej naukowej wiedzy (raporty Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu, IPCC). Warsztaty się odbywają w 45 językach w 50 krajach na świecie i składają się z trzech części: naukowej, emocjonalno-kreatywnej oraz dyskusyjno-warsztatowej.

Mamy nadzieję, że już niedługo studenci Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej będą mogli wziąć udział w takich warsztatach w ramach zajęć prowadzonych przez dr Anna Avdiushchenko oraz dr Katarzynę Gorczycę.

Warsztaty animatorskie dla naszych koleżanek  prowadziła Katarzyna Udrycka, konsultantka w obszarze transformacji ekologicznej firm, ochrony bioróżnorodności i zmian klimatu, założycielkę stowarzyszenia Nature Explained.

Mozaika klimatyczna to świetna formuła dyskutowania nad trudnym i niezwykle ważnym tematem zmian klimatycznych.