The tramway, cultural heritage of the cities

Dr Jakub Taczanowski uczestniczył jako słuchacz w międzynarodowej konferencji "The tramway, cultural heritage of the cities"

3 grudnia 2022 r. dr Jakub Taczanowski uczestniczył jako słuchacz w międzynarodowej konferencji The tramway, cultural heritage of the cities zorganizowanej w Turynie przez tamtejszą Associazione Torinese Tram Storici (ATTS). W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele stowarzyszeń zajmujących się ochroną zabytkowych pojazdów oraz reprezentanci muzeów komunikacji miejskiej z Włoch, Niemiec, Szwajcarii, Niderlandów, Francji, Belgii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii i Argentyny.

Dr Jakub Taczanowski zapisał się do ATTS i nawiązał kontakty, których celem jest porównanie doświadczeń w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego komunikacji miejskiej oraz stworzenie możliwości współpracy przy organizacji zajęć dydaktycznych dla studentów IGiGP UJ.

Konferencja połączona była z obchodami 150-lecia komunikacji tramwajowej w Turynie, w ramach których zorganizowano przejazdy zabytkowymi wagonami tramwajowymi pochodzącymi z różnych włoskich miast.