Urban Transitions 2022

Początkiem listopada dr Katarzyna Gorczyca brała udział w konferencji Urban Transitions 2022 Integrating urban and transport planning, environment and health for healthier urban living w Barcelonie

Początkiem listopada (od 8 do 10) dr Katarzyna Gorczyca brała udział w konferencji Urban Transitions 2022 Integrating urban and transport planning, environment and health for healthier urban living w Barcelonie.

Tematyka konferencji dotyczyła planowania i projektowania zielonych miast, zagospodarowania przestrzennego, rozwiązań w zakresie wykorzystania przyrody oraz zaangażowania obywateli.

Dr Katarzyna Gorczyca prezentowała poster: Butterfly effect for environmental justice in urban areas. Case study of Zakrzówek in Kraków, Poland. Jego współautorem był dr Łukasz Fiedeń, a także Magdalena Miśkowiec, Agnieszka Świgost-Kapocsi z Zakładu Rozwoju Regionalnego.

Autorzy posteru tworzą zespół Procesy społeczne w miastach i rezyliencja miejska, który działa w ramach realizowanego w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej projektu HES-GEO.