VI Colloquium Miejskie: Przyszłość śląskich miast

Pracownicy naszego Zakładu brali udział w VI Colloquium Przyszłość śląskich miast, które odbywało się pod hasłem: MIASTA KREUJĄCE SIĘ. OD KREATYWNEGO MYŚLENIA DO SPRAWNEGO WDRAŻANIA. Konferecnja odbywała się w budynku Biblioteki Śląskiej w Katowicach w dniu 16 listopada 2022 r. Colloquium było współorganizowane przez: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Politechnikę Śląską w Gliwicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, Górnośląską Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie, Komisję Studiów nad Przyszłością Górnego Śląska Oddział PAN Katowice i Komitet Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN w Warszawie.

W dyskusji panelowej pt. Metropolizacja aglomeracji; miasta komunikacji społecznej i kreatywnych stylów życia brał udział prof. dr hab. Andrzej Zborowski. Dr Jakub Taczanowski zaprezentował poster pt. Elektromobilna droga do kreowania nowoczesnych i atrakcyjnych metropolii. Jego współautorami byli także dr Arkadiusz Kołoś i dr Łukasz Fiedeń z naszego zakładu, dr Robert Guzik, mgr Adam R. Parol, dr hab. Krzysztof Gwosdz, prof. UJ z Zakładu Rozwoju Regionalnego oraz Jakub Łodziński.